Hem renkli hem de renksiz türü bulunan plastik camlara pleksiglas denilmektedir. Saydam ya da yarı saydam olabilen pleksiglaslar, kolay işlenebilen özelliğinin yanında kesilip denenen hafif bir plastik yapıdaki üründür. Genellikle düz levhalar halinde bulunan pleksiglas, 90 derece sıcaklık ile 90 – 115 arasındaki etüvde ısıtılıp yumuşatılmaktadır. Bu sayede kalıplanan pleksiglaslar, istenilen bir biçime getirilebilmektedir. Camdan daha hafif olan pleksiglaslar, cama göre daha dayanıklı ürünlerdir.

Termolastik bir malzeme olan pleksiglas, döküm tekniği kullanılarak 2 mm’den başlayan ve 40 mm kalınlığa kadar uzanan, farklı ebatlarda olan renksiz, opak ya da şeffaf renkli olarak üretilmektedir. Basınç ya da vakum ile form verilebilen pleksiglas, soğusa da şekillerini muhafaza etmektedirler. Diğer plastiklere göre, atmosfer şartlarına dayanıklılığı daha fazladır. Bu özelliği ile çok farklı iklim şartlarında hem dahili hem de harici alanlarda geniş uygulamalarda kullanılabilmektedir.

Kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır. Yumuşak yüzeyli beze sabun ya da deterjan eklenerek ılık su yardımı ile kolay bir şekilde temizlenmektedir.

Pleksiglas’ın Kullanım Alanları şunlardır:

Gıda sektörü

Mobilya sektörü

Otel ekipmanları

Fuarcılık

Vitrin standları

Aydınlatma

Özel tasarımlar

Medikal – sağlık sektörü

Küvez camı

Dekorasyon ile iç mimari

Merdiven trabzanları

Aydınlatma

Tekne ile yat dekorasyon aksesuarları

Polis kalkanları

Promosyon ürünleri

Hediyelik eşyalar

Stand üniteleri

Teşhir elemanları

Ölçüm aletleri

Gösterge cihazları

İlaç ile kimya laboratuarı

Tıbbi donanımlar

Sıhhi donanımlar

Sıvı aktarma üniteleri

ürünler hakkında bilgileri info@atareklam.net adresine göndereceğiniz postanıza en uygun fiyatları gönderelim.