Fuar stand tasarımı

fuara katılacak firmaların çok dikkat etmesi gereken bir konudur.

Firmalar fuar esnasında fuar stand tasarımları ile müşterileri kendi alanlarına çekip ürünlerini ön planla çıkarma adına tasarım gerektiren bir konudur.

Peki fuar stand tasarımında nelere dikkat edebilir;

Ürünler ön planda olmalı

Karmaşık bir düzen olmamalı

Ziyaretçilere merak uyandırmalı

Sade bir sunuş ile ilgi çekmeli

Firmayı en doğru şekilde ön plana çıkartmalı

Fuar dönemi boyunca müşterilerin katılımından en üst seviyede yararlanmak için konsepti iyi şekilde belirmemiz gerekiyor. Verimliliği arttırmak için ise;

Standın olacağı alan

Stand büyüklüğü

Stand Tasarımı

Fuar Stand Alan Dekoru;

İyi analize edilmiş ve markaya uygun tasarlanmış bir fuar standı hem katılımcıya prestij sunar hem de müşteriye farklılık katar. Fuar Stand tasarımında ürünlerin kolayca ön planda olması gereklidir. Stand alanınız büyük olması iyi bir avantaj olup güzel tasarlanmamış bir stand ufak fakat tasarımı iyi oldugunda büyük standı geride bırakacaktır. Standlarda ürünlerimizi sergilerken müşterinin rahatça gezip kolayca ürünlere ulaşan ve tanıtımın güçlü olduğu bir tasarım sizleri ön planda tutmaktadır.

Fuar Stand Büyüklüğü;

Stand büyüklüğü belirlendikten sonra, sergilemek istenilen ürün cinsine göre seçilecek stand türü katılımcı firma için ziyaretçi sayısını artıracaktır. Dikkat edelim araba fuarlarında genelde ada stand olup dört bir yanı açıktır bu sayede müşteri odağını çeker.

 

Stand Tasarımında Akılda Kalıcılık Sağlama;

Stand tasarımını bir üst noktaya taşıyan etken ise ziyaretçilerin aklında kalacak bir isim ile tanıtılmasıdır.

Stand Genel Yapısı

Konstrüksiyon yapısının belirlenmesi önemli noktadır. Katılımcılar için hazırlanacak konstüksiyon diğer fuarlara katılırken daha kolaylık sağlayacaktır.

Sergileme Üniteleri

Fuar stand tasarımımızda ürünlerimizi sergilerken klasik raf düzeni yerine konsept bir sergileme yapılıp hazır raflar yerine özel üretim bir raf düzeni olabilir.

Işıklandırma

Tanıtımını yapacağımız ürünler tabiki sadece fuar stand tasarımızla olmuyor onun kadar önemli bir konuda aydınlatma.Ürünlere göre spot ile sarkıt aydınlatma led’ler ile bu konuyu çözüyoruz.

İç Dekorasyon

Fuar stand tasarımızı yaptıktan sonra iç dekorasyonda ince dokunuşlar ile müşteriyi kendi alanımıza çekebiliriz.Örneğin;Şık bir koltuk karşısında markamızın tanıtımını yapan bir Tv bu sayede müşteri hem rahat bir ortamda olmuş oluyor hemde markamızın reklamını izlemiş oluyor.Yani ufak hileler ile alanda tutmuş oluyoruz.

FUAR STANDIMDA BULUNMASI GEREKENLER

– Fuar Ziyaretçilerinin iletişim bilgilerini not alabileceğiniz bir defter
– Ürünlerinize ait broşür ve kataloglar

– Kartvizit
– Telefon şarjı– Su ısıtıcı
– Mini buzdolabı
– Elbise askısı
– İkram malzemeleri (şeker, çerez vb)
– Çay, kahve, soğuk içecek çeşitleri, şeker
– Bardak ve kaşık
– Tabak
Unutmayınız Fuar Standınız sizin katılmış olduğunuz fuardaki iş yerinizdir.